5 výživových tipov pre krásnu pleť

5 výživových tipov pre krásnu pleť

Ani najlepšie produkty starostlivosti o pleť nemôžu vašej pokožke pomôcť, ak sa nestravujete správne. Máme pre vás 5 výživových tipov, ktoré sa dajú ľahko dodržať, efektívne podporia vašu pokožku zvnútra a rozžiaria ju!

Icon

Medzi nepriateľov krásnej pokožky patria, ako ste asi uhádli, obvyklí podozriví: potraviny s vysokým obsahom tuku a cukru, ako aj vysoko spracované potraviny, hotové výrobky a rýchle občerstvenie. Teraz vám však môžeme dať aj nádej: pretože ak do svojho jedálnička zaradíte aj potraviny, ktoré sú obzvlášť prospešné pre vašu pokožku a podporujú ju zvnútra, potom môžete sem -tam zhrešiť.

1. Zelená listová zelenina je pre naše telo skutočnou výživnou bombou

Obsahuje mnoho rôznych minerálov, vlákniny a fytochemikálií, ktoré sú prospešné nielen pre pokožku a vlasy. Okrem toho má vysoký obsah rôznych vitamínov, ako sú A, B, C, E a K. Chlorofyl, ktorý obsahuje, je v skutočnosti zodpovedný za fotosyntézu v rastlinách a podporuje aj váš boj proti nečistotám: urýchľuje hojenie rán, redukuje pupienky a zjemňuje póry. Na tento účel môžeme odporučiť riasy spiruliny - obsahujú veľa chlorofylu a dajú sa primiešať ako prášok do každého smoothie.

Je malý rozdiel, či jete špenát, kel, poľný šalát alebo rukolu, najlepšie pestrú zmes všetkého, čo máte radi! Môžete si z nej urobiť šalát, použiť listovú zeleninu na smoothie alebo ju udusiť na pare do rôznych jedál.

Pri jej príprave je potrebné mať na pamäti niekoľko tipov: je dôležité listovú zeleninu nakrájať, aby vaše telo absorbovalo čo najviac cenných živín, napríklad v smoothie. Na to je najlepší výkonný mixér. Ale určite by ste sa mali uistiť, že zelenina nie je prepečená, pretože to rýchlo zníži obsah živín.

2. Voda, voda, voda

Áno, naša pokožka potrebuje veľa hydratácie, či už zvonku alebo zvnútra. Pitie veľkého množstva vody je vždy dobrý tip: vďaka nej bude pokožka pružná, môže predchádzať vráskam a dodá vám žiarivú pleť. Ovocie a zelenina s vysokým obsahom vody a malým množstvom cukru tiež podporujú tento účinok: melón, papája a uhorka sú skvelé surové ako občerstvenie alebo do smoothie!

3. Domáce superpotraviny

Mrkva je už známa svojimi skvelými vlastnosťami: obsahuje veľa beta-karoténu, ktorý sa v tele premieňa na vitamín A. Posilňuje vlastnú ochranu tela pred slnečným žiarením a napríklad v prípade slnečných alergií ho možno v zime pravidelne zapracovávať do výživového plánu, aby boli negatívne dôsledky v lete čo najviac zmiernili. Zachytáva voľné radikály, ktoré sú tvorené UV žiarením a tým spomaľuje starnutie pokožky. Dôležité: vitamín A a tiež prekurzor beta-karoténu je rozpustný v tukoch, a preto by mal byť vždy kombinovaný s rastlinným olejom, napríklad v mrkvovom šaláte alebo smoothie s niekoľkými kvapkami ľanového oleja.

Špargľa tiež obsahuje mnoho vitamínov: je vynikajúcim lapačom voľných radikálov a poskytuje vitamíny A, B, C a E, mimochodom, všetky si naše telo nevie vyrobiť samo. Ovsené vločky taktiež obsahujú mnoho stopových prvkov a látok, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku.

4. Nezabudnite na orechy!

Orechy, ale najmä vlašské orechy, perfektne doplnia váš výživový plán pre krásnu pleť! Obsahujú kombináciu vitamínu E, ktorý má ochranný účinok na bunky, a horčíka, železa, zinku a vápnika. Čo je však špeciálne, obsahujú kyselinu pantoténovú, ktorá by mala zaistiť hladkú pokožku.

Náš tip: hrsť orieškov denne je úžasne zdravá a je tiež skvelým občerstvením do kancelárie alebo do home office! Jednoducho striedajte rôzne odrody - potom vás nikdy nezdnudia. Môžete ich tiež pridať ako prílohu k takmer akémukoľvek jedlu: šaláty, polievky, cestoviny, ...

5. Antioxidanty, magická zbraň proti starnutiu pokožky

Napríklad lokálne ovocie ako bobule a jablká skutočne obsahujú veľa antioxidantov. Nemusia to byť vždy bobule goji z Ázie. Naše regionálne potraviny môžu vašu pokožku podporovať aj zvnútra:

Čučoriedky obsahujú veľa vitamínu C a tým stimulujú tvorbu kolagénu v koži. Farbivá, ktoré dodávajú malinám, černiciam a jahodám ich peknú farbu, sú však tiež účinnými antioxidantmi, ktoré chránia vašu pokožku a dodávajú jej žiarivosť!

Odporúčame