Ingrediencia týždňa: moringový olej

Ingrediencia týždňa: moringový olej

Olej z moringy sa v posledných rokoch premenil na skutočného superhrdinu v kozmetických reklamách - prečo je to tak a čo vlastne dokáže?

Icon

Odkiaľ pochádza moringový olej?

Strom moringa pôvodne pochádza z himalájskej oblasti, ale v súčasnosti sa pestuje a používa v rôznych krajinách ako zelenina, resp. na výrobu oleja. Listy a semená stromu moringa sú skutočnými pokladmi prírody: obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a rôznych aminokyselín, a preto sa v ajurvédskej tradícii už po stáročia používajú ako liečivé rastliny. Zo semien sa získava obľúbený olej pre kozmetické výrobky.

Olej z moringy je jedným z najstabilnejších rastlinných olejov a je možné ho uchovávať roky, neovplyvňujú ho ani teplotné výkyvy. To je jeden z dôvodov, prečo je moringový olej taký obľúbený v prírodných kozmetických výrobkoch - nepotrebuje žiadne ďalšie konzervačné látky.

Ako moringový olej ovplyvňuje pokožku?

Olej z moringy údajne obsahuje okolo 50 rôznych antioxidantov a niekoľko desiatok protizápalových látok. Vďaka tomu je perfektnou zbraňou proti starnutiu pokožky.

Olej z moringy má antioxidačný účinok, chráni pokožku pred vplyvmi prostredia a podporuje jej vitalitu. V kozmetických výrobkoch sa však tiež extrémne často používa jednoducho ako hydratačná zložka pre suchú pokožku, pretože tento rastlinný olej je veľmi podobný oleju z našej vlastnej pokožky. Tento efekt je možné pozorovať aj na vlasoch.

Vitamín A stimuluje tvorbu kolagénu a keďže moringový olej je skôr ľahký, je ideálny na masáže.

Moringový olej na pupienky

Tento olej je ideálny na starostlivosť o problematickú pokožku: pretože na rozdiel od mnohých iných olejov neupcháva póry, ale naopak čistí a má protizápalové účinky, je perfektný na problematickú pleť a akné.

Stimuluje tiež vlastnú regeneráciu pokožky a aktivuje samoliečbu. Zmes antibakteriálnych a hydratačných látok zabezpečuje pokožke to správne množstvo kontroly nad pupienkami, ale aj starostlivosti.

To isté mimochodom platí pre pokožku hlavy: olej z moringy je obzvlášť účinný proti lupinám, pretože čistí a ošetruje pokožku hlavy a znižuje nepríjemné odlupovanie čiastočiek pokožky.

Celkovo možno povedať, že olej z moringy je prospešný pre celé telo. Hydratuje, upokojuje, čistí, je protizápalový a pomáha pri akné. Môžete tiež jednoducho zmiešať čistý olej s trochou cukru a tak si doma vyrobiť nádherne jednoduchý a rýchly sprchový peeling, ktorý zjemní vašu pokožku a zanechá pocit zamatovej hebkosti!

Odporúčame