Zdravie prsníkov: samomasáž na včasné zistenie hrčiek

Zdravie prsníkov: samomasáž na včasné zistenie hrčiek

Rakovina prsníka je stále hlavnou príčinou úmrtí na rakovinu u žien. Už dnes sú dobré šance na uzdravenie, ak sú uzlíky včas objavené. Zistite, ako môžete objaviť zmeny v tkanive pomocou upokojujúcej masáže prsníkov.

Icon

So 17,5 % je rakovina prsníka stále hlavnou príčinou úmrtí na rakovinu u žien . Rakovina prsníka je už dnes pomerne liečiteľná, ak sa odhalí včas. Pretože miera prežitia rakoviny prsníka závisí predovšetkým od štádia, v ktorom je rakovina objavená, a od toho, aké agresívne sú rakovinové bunky. Ak je nádor lokalizovaný, môže byť vyliečených asi 90 % postihnutých žien.

Okrem pravidelných prehliadok u gynekológa sú preto nápomocné aj samomasáže, aby ste si všimli zmeny v tkanive a identifikovali hrčky už v ranom štádiu. Masáže tak výrazne tak prispievajú k zdraviu prsníkov.

Masáž stimuluje metabolizmus, ktorý je v čínskej ľudovej medicíne (TCM) považovaný za nevyhnutný pre zdravie prsníkov spolu s lymfodrenážou. Jemné krúživé pohyby v smere kľúčnej kosti a podpazušia pomáhajú pôsobiť proti upchatiu lymfatickej tekutiny. Podporuje sa prekrvenie kože a tkaniva, čím sú kožné bunky vo zvýšenej miere zásobované živinami.

Náš nový olej na masáž prsníkov obsahuje výživné a detoxikačné zložky ako arganový olej, olej z hroznových jadierok alebo olej z mučenky. Oleje obsahujú veľa antioxidantov, ktoré pôsobia proti známkam starnutia pokožky a zachovávajú jej elasticitu. Prírodný komplex účinných látok z účinných olejov dodáva pokožke extra hydratáciu. Pravidelné používanie oleja na masáž prsníkov má regeneračný, spevňujúci účinok a posilňuje spojivové tkanivá. Hrejivá, zmyselná vôňa pravého vanilkového extraktu a zázvorového oleja blahodarne pôsobí na telo i myseľ a robí z neho dokonalého spoločníka pre úžasnú starostlivosť o seba alebo na partnerské masáže.

Všetky prsia sú krásne!

Chceme zvýšiť povedomie o vlastnom tele. Chceme viac upozorniť na zdravie prsníkov a presvedčiť ženy o dôležitosti prevencie rakoviny prsníka. (Samo)masáže sú na to nevyhnutné. V žiadnom prípade sa však nezaobídete bez pravidelných prehliadok u svojho gynekológa.

V spolupráci s rakúskym programom proti rakovine prsníkov je ku každej objednávke nášho Oleja na masáž prsníkov pribalený zelený náramok, ktorý by vám mal pripomínať pravidelné prehliadky.

Návod na samomasáž prsníkov

Masáž prsníkov je najlepšie robiť hneď po kúpaní alebo sprchovaní, keď sú Vaše ruky aj pokožka ešte teplé.

  1. Najprv si medzi dlaňami zohrejte trochu oleja.
  2. Krúživými pohybmi aplikujte olej na hrudník a dekolt.
  3. Teraz si jemne masírujte prsia. Mali by ste trochu tlačiť a nie len hladkať, aby ste rozprúdili aj lymfu. Malo by to vytvárať príjemný pocit - nemalo by to byť nepríjemné ani bolestivé.
  4. Olej rozotierajte smerom ku kľúčnym kostiam a k podpazušu, ktorým sa lymfa pohybuje.

Návod na masáž prsníkov

Okrem preventívneho aspektu pravidelná (samo)masáž posilňuje uvedomenie si vlastného tela a umožňuje Vám vybudovať si hlbší vzťah so svojím telom – win-win!

Odporúčame