Čistenie olejom pre všetky typy pokožky

Čistenie olejom pre všetky typy pokožky

Počuli ste už o takzvanej metóde čistenia olejom? Úžasne jemný spôsob odstránenia nečistôt z pokožky, ktorý jej navyše zabezpečí potrebnú hydratáciu. Pre prirodzene žiarivú a zdravú pleť!

Icon

Metóda čistenia olejom - Oil Cleansing Method, alebo skrátene OCM, je dennou rutinou čistenia na odstraňovanie make-upu a nečistôt. Používajte vysokokvalitný olej, ktorý vašu pokožku vráti do rovnováhy a dodá jej dôležité živiny. Výsledný efekt si zamilujete a rýchlo sa budete opäť cítiť dobre vo svojej koži!

Mnohí sú spočiatku skeptickí, keď počujú, že by si mali tvár očistiť olejom. Prečo to funguje? Tu nájdete jednoduchý princíp, ktorý možno poznáte ešte z hodín chémie: „podobné sa rozpúšťa v podobnom“ - nanesený olej rozpúšťa čierne bodky a nečistoty, keď ho vmasírujete na pokožku, na ktorej sa s nimi spojí. Takto odstraňuje nečistoty a dôkladne čistí.

Nemusíte sa báť, že by sa vám pokožka vysušila po intenzívnom čistení: pretože na náš čistiaci olej používame 100 % prírodné a bio oleje, obsahujú tiež veľa vitamínov a esenciálnych mastných kyselín, ktoré pokožku dodatočne ošetrujú a nevysušujú ju.

Mnoho bežných čistiacich, umývacích a odličovacích prípravkov obsahuje látky, ktoré ničia vašu kožnú bariéru a robia ju priepustnou. Metódu čistenia olejom odporúčame, pretože je jemná a dôkladná a tiež ošetruje vašu pokožku bez toho, aby ju dráždila.

Metóda je vhodná ako denné čistenie pre všetky typy pleti a čo vás môže prekvapiť, je obzvlášť nápomocná pre mastnú pleť, pretože olej má antibakteriálny a hojivý účinok a reguluje vlastnú tvorbu kožného mazu. Ak je vaša pokožka skutočne veľmi suchá, môžete olej namiesto umývania odstrániť aj opakovane použiteľným odličovacím tampónom. Ak budete olej pravidelne každý deň používať na odlíčenie, výsledkom bude čistejšia pokožka a zjemnenie reliéfu pleti.

A takto funguje čistenie olejom:

  1. Aplikujte niekoľko kvapiek oleja na končeky prstov.
  2. Teraz naneste čistiaci olej na pokožku a jemne si masírujte tvár. Uistite sa, že nevynecháte žiadne miesta a dajte si načas - túto masáž môžete vykonávať až 10 minút.
  3. Nechajte olej krátko pôsobiť - medzi tým si umyte zuby.
  4. Umyte si tvár vlažnou vodou - hotovo!

Ak je vaša pokožka veľmi suchá, mali by ste olej odstrániť radšej odličovacím tampónom než vodou.

Náš čistiaci olej dokáže ešte viac!

Náš Bio čistiaci a detoxikačný olej vás okamžite zbaví make-upu a nečistôt. Pretože čistenie olejom je dobré aj na akné, používame extrakt z nechtíka a olej z divokej ruže, ktoré podporujú hojenie rán. Oba majú silný regeneračný účinok na tkanivo, olej z divokej ruže pôsobí aj proti začervenaniu, ekzémom a psoriáze.

Obzvlášť výživnou zložkou je avokádový olej, ktorý sa vyznačuje svojim hydratačným účinkom. Účinne redukuje nečistoty na koži, zjemňuje textúru pokožky a tiež podporuje hojenie rán.

Olej z marhuľových jadier a jojobový olej sa používajú ako dodatočné hydratačné zložky a majú posilňujúci účinok na spojivové tkanivo.

Zvlášť vysoký podiel kyseliny olejovej uľahčuje nanášanie čistiaceho oleja a súčasne spôsobuje dočasné otvorenie kožnej bariéry, aby sa dosiahlo hĺbkové čistenie a zabezpečenie pokožky účinnými látkami.

Antimikrobiálne a protizápalové zložky, ako sú éterické oleje, rozmarínový extrakt, olivový olej a olej z marhuľových jadier tiež preventívne pôsobia proti zápalovým procesom.

Zaraďte čistenie olejom do svojej každodennej starostlivosti o pleť, na odličovanie a odstraňovanie nečistôt - vaša pokožka sa vám za to poďakuje!

  • Porentiefe Reinigung: Der Schlüssel zu schöner Haut!

Odporúčame