Takto spoznáte svoj typ pleti a nájdete tú správnu starostlivosť

Takto spoznáte svoj typ pleti a nájdete tú správnu starostlivosť

Viete vlastne, aký máte typ pleti? Nečistoty, suché miesta alebo mastná T-zóna – vysvetlíme Vám, ako presne určiť, čo vaša pleť potrebuje a ktoré produkty sú pre vás tie pravé.

Icon

Tak ako je každý človek iný, tak aj každá pleť je iná. Mnoho ľudí počas života nevie, aký presne má typ pleti a ktoré produkty sú pre nich vhodné. Ukážeme Vám, podľa akých znakov sa dá určiť typ pleti a odporučíme vám vhodné prípravky, aby ste opäť zažiarili!

Zistite aktuálny stav

Pleť je najlepšie analyzovať ráno alebo by mala byť aspoň neupravená a bez make-upu. Postavte sa pred dobre osvetlené zrkadlo a pozorne sa pozrite: Vidíte veľké póry alebo je vaša pleť v poriadku? Sú na nej mastné a lesklé škvrny alebo suché a šupinaté? Alebo dokonca oboje? Sú na nej jemné vrásky spôsobené vysušením alebo vekom alebo súvisiace línie od smiechu a života?

Textúra vašej pokožky skutočne veľa hovorí o jej veku, stave hydratácie alebo nečistotách. Zvlášť pozorne by ste sa mali pozrieť najmä na radikálne zmeny: naša pleť sa často mení v rôznych fázach života, napríklad počas tehotenstva, po presťahovaní do mesta alebo po zmene stravovania.

Vo vážnych prípadoch nestačí len poskytnutie správnej starostlivosti zvonku, niektoré príznaky sú príznakmi alergie alebo dokonca dôsledkom znečisteného ovzdušia. V tomto prípade je potrebné, aby ste sa bližšie pozreli na svoj životný štýl a pokúsili sa zistiť, čo by to mohlo spôsobovať.

Charakteristiky hlavných typov pleti:

Nečistá pleť, akné

Všetci poznáme nečistoty – ale aj tu sú rozdiely: Zapálené a začervenané pupienky môžu byť prejavom alergie alebo potravinovej intolerancie. Čierne bodky a veľké póry môžete redukovať pomocou určitých produktov.

Odporúčame:

Pre veľké póry: používajte našu Skin Glow masku s jahodou raz alebo dvakrát týždenne. Vysoký obsah vitamínu C zjemňuje póry. Jemný peeling s ovocnými kyselinami dodá vašej pleti sviežu žiarivosť!

Proti pupienkom a čiernym bodkám: naša zelená superfood maska na tvár čistí hlboko do pórov a má protizápalový a antibakteriálny účinok. Aplikujte sa raz alebo dvakrát týždenne, pomáha redukovať čierne bodky.

Najdôležitejšie je jemné, ale účinné čistenie. Nečistoty totiž spôsobuje najmä špina na tvári – takže ruky preč!

Zmiešaná pleť

Ak nájdete suché aj mastné miesta, máte zmiešanú pleť. Môže sa stať, že sa prejaví klasická T-zóna - teda čelo a nos sa (silne) lesknú od nadbytku kožného mazu, líca sú skôr suché alebo normálne. Najčastejšou chybou sú prípravky, ktoré sú príliš agresívne a majú mastné miesta vysušovať. Občas pokožka však na to reaguje len tým, že produkuje ešte viac mazu.

Odporúčame: na starostlivosť je preto lepšie použiť jemné čistenie s čistiacim a detoxikačným olejom a vyrovnávacími prípravkami. Levanduľa a nechtík obnovujú rovnováhu a upokojujú pokožku.

Zrelá pleť

Od 30. roku života to u väčšiny z nás začína a objavujeme prvé vrásky. Nemusí to tak byť vždy! Veľa vrások sa tvorí, pretože pokožke chýba hydratácia. Vaša tvár by sa nikdy nemala cítiť napnutá alebo suchá. Udržiavanie hydratácie platí nielen zvnútra, ale aj zvonku!

Odporúčame: dostatočná hydratácia a bohatá starostlivosť s množstvom antioxidantov pre udržanie sviežej pleti. Happy aging namiesto anti-aging!

Tajná zbraň proti známkam starnutia pleti: Well-Aging sérum Liquid Gold s olejom z opuncie a extraktom z magnólie. Vrásky nemajú šancu!

Suchá pleť

Rovnako ako v prípade zrelej pleti, aj tu platí: hydratácia je alfa a omega - ak je vaša pokožka napnutá a kožné šupinky sa už tvoria, je naliehavo potrebné konať.

Odporúčame: superfood peelingová maska vyhladzuje pleť a odstraňuje prebytočné kožné bunky. Potom intenzívna hydratácia 7-skin metódou a následne bohatá starostlivosť - ráno aj večer!

Citlivá pleť

Svetlé typy, ľudia s pehami a ryšavými vlasmi majú často obzvlášť citlivú pokožku. To sa samozrejme môže týkať aj kohokoľvek iného. Urobte si test: prejdite špicatým predmetom, napríklad vidličkou, po vnútornej strane predlaktia. Ak sa rýchlo objavia červené škvrny, máte tendenciu mať citlivú pokožku.

Odporúčame: citlivá pokožka často reaguje na esenciálne oleje. V tomto článku vysvetľujeme, prečo je to tak. Nové produkty je lepšie testovať na malej ploche, napríklad na lícnych kostiach, a pre istotu používať prípravky bez špeciálne stimulujúcich esenciálnych olejov ako je mäta pieporná.

Pre tento prípad sme vyvinuli úžasnú bezparfumovanú ošetrujúcu sadu bez akýchkoľvek esenciálnych olejov. Nie každá pleť však reaguje rovnako na tie isté zložky, preto tu platí pravidlo, testujte sa pomaly!

Špeciálny prípad rosacey

Ak je vaša pokožka na lícach a nose červená a vidíte zväčšené cievy, potom môžete mať rosaceu alebo kuperózu. V tomto článku sme pre vás zhrnuli, čo pomáha proti typickému začervenaniu.

Odporúčame: Sada starostlivosti pri rosacei pozostáva z pleťovej masky a tonika, ktoré uľahčujú prípravu dokonalého ošetrenia na upokojenie začervenania aj doma.

Ste nás nový? Potom jednoznačne odporúčame jednu z našich sád starostlivosti pre najbežnejšie typy pleti.

Máte nečistú pleť, ale nepáči sa Vám vôňa levandule? Všetky naše produkty sú dostupné aj jednotlivo, takže si môžete zostaviť sadu osobnej starostlivosti pre žiarivú pleť!

Odporúčame