Prečo by ste sa mali vyhýbať esenciálnym olejom, ak máte citlivú pokožku

Prečo by ste sa mali vyhýbať esenciálnym olejom, ak máte citlivú pokožku

Najmä pri citlivej pokožke je vhodné pozrieť sa bližšie na zoznam zložiek vo Vašich ošetrujúcich prípravkoch. Stojí za to vyhnúť sa dráždivým zložkám a za určitých okolností dokonca vyhnúť sa esenciálnym olejom.

Icon

Pre citlivú pleť neexistuje žiadna špecifická diagnóza. Príznaky sú také odlišné ako my ľudia. Často postihuje svetlejšie typy pleti, ale nie vždy. Citlivá pleť citlivo reaguje na rôzne vplyvy prostredia, má sklon k začervenaniu a podráždeným miestam. Dôvody môžu byť zrejmé, ale môžu byť aj také banálne, že sa o nich ani neuvažuje:

  • kontakt s čistiacimi prostriedkami
  • vystavenie slnku
  • chlad a vietor
  • mechanické alebo chemické podnety
  • nesprávna strava
  • a mnoho ďalších...

Žiaľ, aj keď esenciálne oleje milujeme a mnohé z nich majú pre pokožku skutočne úžasné vlastnosti, niekedy na ne môže reagovať aj citlivá pokožka. Čisté oleje dokážu napríklad stimulovať krvný obeh, čo už u veľmi citlivých typov môže spustiť začervenanie.

Bolo by však nesprávne úplne démonizovať esenciálne oleje. Najlepšie urobíte, ak si veci vyskúšate a začnete s produktmi, ktoré boli špeciálne prispôsobené potrebám citlivej pleti.

Citlivá pleť nepotrebuje žiadne ďalšie stimuly!

Používame preto len čisto prírodné, organické a rastlinné zložky, ktoré pokožku ošetrujú, upokojujú a posilňujú. Nepoužívame (synteticky vyrábané) prísady, ktoré môžu spôsobiť podráždenie, ako napr.

  • alkohol
  • parfum
  • konzervačné látky

Dbáme na to, aby sme použili len niekoľko účinných ingrediencií, aby namáhaná pokožka mohla pokojne dýchať.

Esenciálne oleje vs. hydroláty

Keďže esenciálne oleje nie sú vždy rovnako dobre znášané citlivou pokožkou, uprednostňujeme pre tieto produkty použitie hydrolátov (hydrosólov). Ale čo je vlastne hydrolát? Vzniká pri extrakcii éterických olejov destiláciou vodnou parou. Preto ich s obľubou nazývame „nežní príbuzní éterických olejov“.

V minulosti sa táto tekutina jednoducho vyliala, no dnes vieme, že výťažky majú veľmi podobné účinky ako príslušný éterický olej – len sú menej dráždivé, a teda lepšie znášané. Čisté hydrosóly môžete použiť aj ako obklady alebo napríklad na inhaláciu.

Naša sada starostlivosti o citlivú pleť obsahuje len produkty, ktoré dodajú vašej pleti to, čo potrebuje, čo najšetrnejšie:

Toning Moisturiser Calming Chamomile: tento toner je skutočným požehnaním a má upokojujúci, posilňujúci účinok a zaisťuje rovnomernú pleť. Skladá sa výlučne z čistých výťažkov z organicky pestovaných rastlín s aktívnymi zložkami starostlivosti o pokožku a dá sa použiť rôznymi spôsobmi na čistenie, odstraňovanie make-upu, prirodzene ako tonikum, pleťovú a telovú hmlu, pleťové tonikum, jemnú vodu po holení, ako sprej po opaľovaní a samozrejme ako jednoduchý zvlhčovač.

Náš tajný tip: vložte toner do chladničky. Ak sa chcete rýchlo zbaviť tmavých kruhov, nastriekajte malé množstvo na vatový tampón a na niekoľko minút priložte na opuchnuté vačky pod očami. Opuchy sa okamžite uvoľnia a vy sa budete cítiť nádherne prebudení a svieži!

Beauty olej Fragrance Free - Jojoba | Chia | Apricot: tento pleťový olej je tiež málo dráždivý a neobsahuje žiadne parfumy ani éterické oleje. Pomáha obnoviť rovnováhu pokožky pomocou regeneračných a ochranných olejov a poskytuje lipidovú ochranu, ktorá stále umožňuje pokožke dýchať.

S touto sadou ste pripravení na náročné časy a Vaša pokožka môže konečne dýchať, zotaviť sa a znovu získať rovnováhu!

Odporúčame