Prírodná pomoc proti celulitíde

Prírodná pomoc proti celulitíde

My si myslíme, že všetky telá a krivky sú krásne – či už s celulitídou alebo bez nej! Ak Vás však trápi typická „pomorančová koža“, potom pre vás máme niekoľko prekvapivo jednoduchých tipov, ako napnúť pokožku.

Icon

Všimli ste si typickú „pomarančovú kožu“ na stehnách či zadku? V prvom rade vás môžeme upokojiť, pretože celulitída nie je dôvod na paniku!

Ako celulitída vzniká a prečo?

Celulitída je zmena v podkožnom tukovom tkanive v oblasti stehien a zadku, ale môže sa vyskytnúť aj na nadlaktí alebo bruchu. Keďže spojivové tkanivo žien má inú štruktúru ako mužské, vyskytuje sa takmer výlučne u žien. Postihnutých je 80 až 90 percent všetkých žien.

Pomarančová koža sa vyskytuje pod vrchnými vrstvami kože. Jedným z dôvodov môže byť nahromadenie lymfatickej tekutiny. Tukové tkanivo je popretkávané kolagénovými vláknami. Táto štruktúra pri hormonálnych zmenách, napríklad v dôsledku menštruačného cyklu, napučí a zviditeľní tvar kolagénových pásov. Vznik celulitídy teda súvisí aj s hormónom estrogénom.

Nebojte sa, pomarančová koža nie je zlá ani nezdravá. my si myslíme, že každé telo je krásne také, aké je a ako sa cítite pohodlne! Ak Vás tieto typické nerovnosti na pokožke stále trápia, zozbierali sme pre Vás niekoľko tipov, ako napnúť pokožku.

Čo prirodzene pomáha proti celulitíde?

Svoju rolu tu samozrejme zohráva genetická predispozícia, na ktorú nemáme vplyv. Ale aj náš životný štýl ovplyvňuje to, či celulitídu dostaneme a aká je vážna.

Tieto jednoduché tipy vám pomôžu predchádzať pomarančovej koži:

  • Dostatok tekutín
    Dostatočný prísun tekutín je predpokladom elastickej pokožky a pevného spojivového tkaniva. 2-3 litre denne sú tu nutnosťou! Pozor: cukor v sladkých šťavách alebo čajoch pôsobí negatívne a zvyšuje celulitídu.
  • Zdravé stravovanie
    Platia tu rovnaké pravidlá ako pre Vaše zdravie: Okrem cukru by ste sa mali vyhýbať aj soli, tukom a alkoholu. Všetky tieto veci podporujú zadržiavanie tuku a vody. Pomôcť môže zásaditá strava s množstvom zeleniny, ovocia a celozrnných produktov. Dbajte aj na dostatočný príjem vitamínov a minerálov.
  • Cvičenie a šport
    Plávanie, beh a bicyklovanie posilňujú svaly najčastejšie postihnutých častí tela, takže celulitída nemá šancu. Nebojte sa, nemusíte cvičiť každý deň, 2-3 krát týždenne by malo stačiť. Pravidelný tréning spojený s množstvom čerstvého vzduchu je dobrý aj pre dušu!

K cielenej redukcii celulitídy okrem zdravého životného štýlu pomáhajú aj nasledujúce tipy:

1. Studená sprcha

Studená sprcha na konci teplej sprchy robí zázraky pre obehový systém a stimuluje prietok krvi. Pomaly znižujte teplotu a krúžte sprchovou hlavicou nad postihnutými oblasťami. Ďalšia výhoda: zrazu ste prebudení a plní energie na celý deň!

2. Suché kefovanie

Pre nás najúčinnejšie opatrenie proti celulitíde: zaobstarajte si telovú kefu s vegánskymi štetinami alebo masážnu kefu s nopkami. Kefa by nemala byť príliš mäkká. Nahromadené tekutiny je možné odstrániť masírovaním suchej pokožky. Opuchy a priehlbiny ustúpia a pokožka sa okamžite javí pevnejšia.

3. Masáže

Na záver si doprajte masáž s naším Bio telovým olejom proti celulitíde: kofeín, čierne korenie, zázvor a horčičný olej rozprúdia váš krvný obeh. Olej pôsobí spevňujúco a zadržiavaná voda je odvádzaná preč. Oleje lisované za studena, ako je arganový, jojobový a olej z divokej ruže, dodávajú pokožke vitamíny A, C a E. Mimochodom: anticelulitídny telový olej obsahuje niektoré zložky, ako je divoká ruža, arganový olej alebo grapefruitový olej, ktorý je tiež podporujúci pri hojení jaziev a pri striách.

Je to jednoduché: krúživými pohybmi vmasírujte olej do pokožky na stehnách a zadku. Pre zintenzívnenie účinku si môžete urobiť takzvanú „šklbanú“ masáž ťahaním pokožky prstami. Masáž uvoľňuje zadržiavanie vody , opuchy a zrasty fascií. Stimuluje sa odbúravanie tuku a lymfatický tok a tkanivo sa dlhodobo napína.

V tomto videu vám Sophie Prana ukáže, ako si môžete v boji proti celulitíde robiť masáž Gua Sha 1-2 krát týždenne. Využiť môžete aj nádoby na bankovanie, ktoré sú skvelé na rozprúdenie lymfy a odstránenie toxínov.

Odporúčame
Skombinujte všetky 3 tipy vo vyššie uvedenom poradí a pravidelne ich aplikujte. Po suchom kefovaní sa vaša pokožka na telový olej veľmi teší a veľmi dobre absorbuje účinné látky.

Pravidelnosť je základ!

Aby ste dlhodobo dosiahli viditeľné zlepšenie štruktúry pokožky, odporúčame jednotlivé kroky opakovať pravidelne a často. Vyššie uvedené tipy môžete začlenť do starostlivosti o pokožku po sprchovaní a venujte trochu viac času rozsiahlej masáži kameňom Gua Sha raz alebo dvakrát týždenne.

Vyskúšajte rôzne tipy a nájdite tú správnu starostlivosť proti celulitíde pre Vás a Vaše telo! ♡

Odporúčame

-10% Poukážka pre Vás!

Obrázok na pozadí newslettera

− Newsletter −

Oh hey!

Sme Pure Skin Food a chceme, aby Vaša pokožka žiarila. Prihláste sa na odber nášho newslettera a získajte
10 % na Vašu ďalšiu objednávku!

Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte s tým, že Vaše údaje môžeme spracúvať v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.