Nečistá pleť v 30-ke: Prečo a čo pomáha?

Nečistá pleť v 30-ke: Prečo a čo pomáha?

Puberta už dávno skončila, ale pupienky na tvári stále nezmizli? Máte už po dvadsiatke a problémy s pleťou sa opäť objavujú? Samozrejme, že by sme sa s nimi najradšej rozlúčili už dávno. Čo sa teda deje a čo Vám môže pomôcť?

Icon

Ak ste doteraz mali krásnu pleť, považujte sa za šťastlivca. Ale pozor: od tridsiatky sa takmer náhle udeje veľa zmien a najneskôr teraz je čas venovať pleti viac starostlivosti.

Svieža, zdravá pleť - vráť sa späť!

Takisto sa na vás pomaly prejavujú známky plynutia času, podráždenia pribúdajú a zároveň sú nečistoty pleti stále jedným z problémov? Nemusíte sa s tým tak ľahko zmieriť. Stačia dve slová: výživa a hormóny. Áno. Prípadne aj vplyvy životného prostredia, životný štýl a nesprávna starostlivosť.

Najprv dobrá správa: Zmenu môžete dosiahnuť relatívne jednoduchými prostriedkami.

A teraz tá nie taká dobrá správa: nemôžeme priamo ovplyvniť všetky príčiny (napr. genetické, hormonálne,...) a neexistuje nič, čo by bolo rovnako účinné pre všetkých.

Celkový výskum príčin

Príčiny nečistôt zahŕňajú stres, príliš málo spánku, alkohol, nikotín atď. najmä z dlhodobého hľadiska. Tipy à la "vyhýbajte sa stresu" a "dbajte na dostatok spánku" si zatiaľ necháme pre seba. To sme už pravdepodobne všetci počuli.

Samozrejmosťou je venovať pozornosť tomu, kedy máte viac nečistôt na pleti. Stáva sa to týždeň pred menštruáciou? Ahoj, hormonálne výkyvy!

Alebo po tom, čo ste pretancovali celú noc a možno ste si trochu viac vypili? Alebo to predsa len nie je až také samozrejmé? Potom Vám ponúkame niekoľko návrhov, čo by ste mohli vyskúšať.

Vyhnite sa zvýšenému obsahu cukru a mliečnych výrobkov

Vplyv sacharidov a cukru na hladinu cukru v našej krvi môže byť vinníkom vzniku nečistôt. Skúste sa čo najviac vyhýbať cukru a výrobkom z bielej múky. Xylitol namiesto cukru a celozrnné výrobky sú dobrými alternatívami, ktoré nemajú žiadny alebo majú menší vplyv na hladinu cukru v krvi. Mliečne výrobky podporujú zápal v tele a môžu prispievať k vzniku nečistôt. Našťastie sú už všade dostupné čisto rastlinné alternatívy.

Pokúste sa počas 2 týždňov čo najviac vyhýbať potravinám s vysokým glykemickým indexom a sledujte svoju pokožku.

Dobré tuky, zlé tuky

Dobré tuky z orechov, avokáda, olejov lisovaných za studena (napr. ľanový olej, olej z pšeničných klíčkov,...) sú naším priateľom a sú dôležité pre krásny vzhľad pleti. Čo najviac by sme sa však mali vyhýbať stuženým, rafinovaným tukom, ako sú margarín a vyprážané jedlá, pretože môžu prispievať k zápalom a upchatým pórom.

Pite, pite, pite

Áno, aj toto sme už všetci počuli. A je to oprávnené. Denne by ste mali vypiť 2-3 litre. Vodná výzva prijatá?

Najedzte sa do krásy!

Čerstvé ovocie a zelenina všetkých farieb, strukoviny, orechy a semienka pre viac mikroživín, zinok (tekvicové semienka, kešu, šošovica, quinoa,...), kremík, antioxidanty (čučoriedky, paradajky, zelený čaj,...) - áno, naša pokožka to má rada!

Naše tajné tipy: krásnej pleti prospievajú probiotické potraviny a fermentované potraviny (kyslá kapusta, kimči, kombucha, jogurt,...) a kurkuma (zlaté mlieko - mňam).

Správna starostlivosť, teraz už naozaj!

Dôležité je jemné, ale hĺbkové čistenie pórov a peeling plus maska raz týždenne tiež dokážu zázraky. Úplné odstránenie make-upu večer sa oplatí - áno, naozaj. Dôležité: čistenie by nemalo pleť zbaviť ďalšej vlhkosti, preto používajte len vlažnú vodu. Veľmi odporúčame vyskúšať metódu olejového čistenia, pretože sa pri nej nepoužívajú povrchovo aktívne látky a pleť sa čistí a zároveň ošetruje až do hĺbky pórov.

Áno, samozrejme, nemali by ste používať žiadne ošetrujúce prípravky, ktoré upchávajú pokožku a blokujú póry (napríklad včelí vosk alebo deriváty minerálnych olejov) alebo napádajú kožnú bariéru. Konzervačné látky môžu tiež prispieť k narušeniu rovnováhy a spôsobiť podráždenie. Menej je často viac. Preto v našich výrobkoch nepoužívame žiadne syntetické prísady.

Mimochodom, čisté rastlinné pleťové oleje sú vynikajúcimi pomocníkmi pri obnove kožnej bariéry a uvádzaní pokožky do rovnováhy. Áno, veľmi dobre pomáhajú aj pri pomerne mastnej pleti, aj keď od 30 rokov to zvyčajne nie je problém. Umožňujú tiež pokožke dýchať a zásobujú ju esenciálnymi mastnými kyselinami až do hlbokých vrstiev a mnohé oleje majú aj antibakteriálny účinok.

Čo môžete urobiť pre pleť s nedostatkami po 30-tke:

  • Sledujte, kedy máte horšie a lepšie fázy, možno to súvisí s hormónmi, vaším cyklom alebo životným štýlom
  • Na určitý čas vynechajte potraviny s vysokým glykemickým indexom a sledujte, ako reaguje vaša pleť
  • Vyhýbajte sa nezdravým jedlám a vyprážaným jedlám a namiesto toho jedzte orechy, avokádo alebo za studena lisované oleje
  • Uistite sa, že dostatočne pijete
  • Uistite sa, že ste do svojho jedálnička zaradili čerstvé ovocie a zeleninu, strukoviny, orechy a semená pre viac mikroživín, zinku, kremíka, antioxidantov (čučoriedky, paradajky, zelený čaj,...) probiotických potravín, fermentovaných potravín (kyslá kapusta, kimči, kombucha, jogurt,...) a kurkumy
  • Vyskúšajte metódu čistenia olejom!

Naše odporúčanie pre vás

Pre tých, ktorí majú aj po tridsiatke tendenciu mať mastnú a problematickú pleť, odporúčame Metódu olejového čistenia v kombinácii s sadou starostlivosti pre problematickú a zmiešanú pleť.

Pre tých, ktorí majú problematickú, ale suchú pleť, je olejový čistiaci prípravok skvelou voľbou spolu so sadou starostlivosti o suchú a zrelú pleť, ktorá je výživná a má aj antibakteriálne účinky.

Na boj proti nečistotám a čiernym bodkám odporúčame raz týždenne používať Peeling z malinových semienok a Masku so zelenými superpotravinami.

Želáme vám veľa úspechov pri znovuzískaní krásnej a žiarivej pleti.

Odporúčame