Ingrediencia týždňa: spirulina

Ingrediencia týždňa: spirulina

Všade sa hovorí, že riasy sú jedlé. Vedeli ste však, že riasy tiež pôsobia proti nečistotám? Prášok zo spiruliny je superhrdinom v boji proti pupienkom a čiernym bodkám!

Icon

Spirulina, často nazývaná vďaka intenzívnej farbe aj modrá alebo zelená riasa, rastie v plytkých, často tropických vodách s vysokým obsahom soli. Ale vyskytuje sa aj v sladkej vode. Prirodzený výskyt mikrorias je hlavne v Strednej Amerike, juhovýchodnej Ázii, Afrike a Austrálii. Existuje približne 3,5 miliardy rokov a ako potravina sa používa už od staroveku, napríklad v Afrike a Mexiku. Pre Aztékov bola spirulina dokonca hlavným zdrojom bielkovín.

Zelená sila

V skutočnosti je táto nenápadná riasa jednou z najvýživnejších potravín na našej planéte! Obsahuje asi 60 % bielkovín, čo je viac ako dvakrát toľko ako v červenom mäse. Zároveň je ešte udržateľnejšia: počas kultivácie spotrebuje výrazne menej vody, nie je až tak citlivá na klimatické podmienky a môže sa pestovať a zbierať po celý rok.

Zázračné riasy, ktoré väčšinou predávame ako praktický prášok, navyše obsahujú esenciálne aminokyseliny a sú vynikajúcim zdrojom železa, draslíka, vitamínov B, jódu a ďalších živín.

Spirulina ponúka mnoho výhod pre ľudské telo:

 • obsahuje veľa antioxidantov
 • je protizápalová
 • podporuje imunitný systém
 • znižuje hladinu cholesterolu
 • optimálne podporuje detoxikačné kúry
 • zvyšuje regeneráciu buniek

Spirulina proti nečistotám

Mikroriasy prirodzene obsahujú veľa chlorofylu. Ten stimuluje krvotvorbu a tá zase zvyšuje naše zásobovanie kyslíkom. Výsledok: naše bunky sa rýchlejšie regenerujú a to má pozitívny vplyv na farbu pokožky - je nielen zdravšia, ale aj pleť je nádherne žiarivá!

Spirulina má tiež protizápalové, detoxikačné a hojivé účinky. Preto je perfektná na boj proti skutočne škaredým zapáleným pupienkom.

Mimochodom, oplatí sa tiež pravidelne nasypať lyžicu prášku spiruliny do zeleného smoothie, polievky alebo na hlavný chod. To dlhodobo zlepšuje vašu pleť a chráni pokožku zvnútra.

Naša Zelená superpotravinová maska pre nečistú a zmiešanú pleť je perfektná ako pravidelný bojovník vo vojne proti pupienkom a čiernym bodkám. Zmiešajte ju s naším Toning Moisturiser Rock Rose - Lavender, aby ste zintenzívnili účinok. Kým maska schne, odporúčame zelené smoothie:

Zelené detoxikačné smoothie s riasou spirulina:

 • ½ jablka
 • ½ banánu
 • 1 ks uhorky
 • 1 lyžica kokosového oleja
 • 1 až 2 čajové lyžičky prášku spiruliny
 • voda alebo kokosová voda

Zmiešajte všetky ingrediencie a ráno na lačný žalúdok vypite tento osviežujúci a zdravý nápoj na zahnanie smädu - takto vaše telo profituje z plnej sily mikrorias!

Odporúčame

-10% Poukážka pre Vás!

Obrázok na pozadí newslettera

− Newsletter −

Oh hey!

Sme Pure Skin Food a chceme, aby Vaša pokožka žiarila. Prihláste sa na odber nášho newslettera a získajte
10 % na Vašu ďalšiu objednávku!

Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte s tým, že Vaše údaje môžeme spracúvať v súlade s našimi zásadami ochrany osobných údajov.