Zloženie našich výrobkov

Na ingredienciách záleží: menej je niekedy viac

Naša koža je náš najväčší orgán. Chráni nás pred škodlivými vplyvmi a je životne dôležitá. Kozmetika sa môže pokožku ošetrovať a udržiavať ju zdravú alebo poškodzovať a oslabovať. Preto starostlivo zvážte, ktoré zložky s ňou prídu do kontaktu!

Kozmetika je absorbovaná (reabsorbovaná) našou pokožkou. Niektoré zložky prenikajú do nášho krvného obehu, a tak sa hromadia v tele. Takto sa ukaldajú do orgánov napríklad niektoré parabény.

My sa nechceme vystaviť žiadnemu zdravotnému riziku! Dávame preto ruky preč od všetkého, čo by mohlo byť diskutabilné. Aj vy si to myslíte? Potom ste u nás správne!

Všetky zložky, ktoré používame v našich výrobkoch, by nemali predstavovať hrozbu pre naše telo alebo životné prostredie.

Menej nonsensu

V našich výrobkoch preto nenájdete nasledujúce zložky:

  • synteticky vyrábané chemikálie vrátane konzervačných látok, emulgátorov, parfumov, ...
  • ropné deriváty, ako sú parafíny alebo vazelíny a mikroplasty
  • alkohol vysušujúci pokožku
  • palmový olej, pretože je to len lacné plnivo
  • prísady živočíšneho pôvodu
  • PEGy, SLS, hliník, ... (nekonečne široký zoznam chemického nonsensu používaného v konvenčnej kozmetike)

A nerobíme ani pokusy na zvieratách!

Karcinogénne, alergénne, mutagénne - nie, ďakujeme! Ale aké ťažké je vždy zistiť informácie o jednotlivých, potenciálne kritických zložkách? Máme toho dosť, a preto stanovujeme nový štandard v prírodnej kozmetike:

100 % prírodné

Veríme, že všetky zložky vysoko efektívnej a zdravej kozmetiky je možné nájsť v prírode. Preto pre naše výrobky používame iba 100 % certifikované organické, prírodné, čisto čisto rastlinné účinné látky. Bez výnimky! Tým si môžete byť istí!

Ďalší level: BIO

V našich výrobkoch nie je "bio" len na štítkoch, ale tiež úplne pozostávajú zo 100 % bio certifikovaných ingrediencií, pretože sa chceme vyhnúť zvyškom pesticídov a zároveň podporovať ekologické poľnohospodárstvo. Nepoužívame žiadne konvenčné ani syntetické prísady. Vďaka tomu je naša čerstvo vyrábaná kozmetika taká jedinečná a robí vašu pokožku šťastnou.

Čistá sila rastlín

Vybrané rastlinné esencie a kvalitné za studena lisované oleje rozmaznávajú vašu pokožku na úplne novej úrovni. Náš jedinečný dvojfázový systém starostlivosti nám umožňuje úplne upustiť od syntetických prísad, ako sú konzervačné látky a emulgátory, a tak vám ponúknuť nový typ organickej, čerstvo vyrábanej kozmetiky.

Naše výrobky sú na čisto rastlinnej báze - teda nespôsobujú zvieratám žiadne utrpenie a taktiež nie sú testované na zvieratách.

Šetrné spracovanie surovín zaručuje maximum živín a účinnosť. Naše vyvážené zloženie zaisťuje, že pokožka je zásobená všetkým, čo potrebuje na to, aby žiarila.

Kedykoľvek je to možné, nakupujeme suroviny z férovej výroby a férového obchodu, ako je náš bio arganový olej lisovaný za studena, ktorý vyrába ženské kooperácia v Maroku, alebo naše prateľné čistiace tampóny a príslušenstvo, ktoré sa vyrábajú v integračnej dielni v Cuscu, Peru, kde šú nepočujúce ženy vyučené za krajčírky.

Sme tiež veľmi hrdí na to, že všetky naše výrobky sú vyrábané klimaticky neutrálnym spôsobom v našej továrni v rakúskom juhovýchodnom Štajersku.

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje nadšenie pre trvalo udržateľné, bio a vegánske produkty!