Naša filozofia: trvalo udržateľné

Pre trvalú udržateľnosť: naša planéta je naším svetom

Our Footprint is made of Love, not Carbon

Naša ekologická stopa je vyrobená z lásky, nie z uhlíka. Našu holistickú udržateľnú filozofiu je možné zhrnúť veľmi jednoducho: chceme to najlepšie pre našu pokožku, vašu pokožku a naše životné prostredie. A práve preto:

  • spracovávame iba 100 % certifikované bio suroviny,
  • plníme ich do recyklovateľných sklenených fliaš,
  • produkcia je klimaticky neutrálna a
  • potom vám produkty zasielame v obaloch bez plastov a to dokonca
  • CO2 neutrálne v Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku.

Mimochodom, všetky naše produkty sú láskyplne vyrábané s veľkým know-how v našej manufaktúre v Štajersku (Rakúsko).

Ako podnikatelia sme si vedomí svojej ekologickej a sociálnej zodpovednosti. Sme veľkými zástancami ekologického poľnohospodárstva, pretože šetrí prírodné zdroje a podporuje úrodnosť pôdy bez použitia škodlivých chemikálií. Okrem toho je ekologické poľnohospodárstvo ku klíme šetrnejšie ako to konvenčné a udržuje vysokú biodiverzitu. So 100 % bio prísadami sa v našej kozmetike nielen vyhýbame toxínom, ako sú zvyšky pesticídov, ale taktiež propagujeme ekologické poľnohospodárstvo na celom svete.

Nepoužívame ekologicky diskutabilné prísady, ako je palmový olej.

Všade, kde je to možné, nakupujeme suroviny od kooperatív a dbáme na spravodlivé pracovné podmienky a mzdy. Väčšina našich surovín sa však pestuje priamo v Európe, v krajinách, kde sú pracovné podmienky a mzdy dobre regulované.

Nielen obsah je 100 % organický, ale aj naše obaly sú trvalo udržateľné.

Na naše výrobky používame sklenené fľaše a nádoby, pretože sklo je možné perfektne znova použiť bez efektu downcyklácie. Na našom Beauty blogu nájdete aj nápady, ako môžete fľaštičky naďalej používať.

Sklo má tiež tú výhodu, že na rozdiel od plastu neuvoľňuje do obsahu žiadne kritické látky (ako sú zmäkčovadlá), ktoré by inak skončili na vašej koži a vo vašom tele. Pri našich obalových materiáloch vsádzame na recyklovaný kartón a rastlinné tlačiarenské farby. Štítky našich produktov sú tiež vegánske.

Na prepravu používame recyklované obalové materiály bez plastov. Namiesto lepiacej pásky používame inovatívne boxy so zásuvným systémom. Doprava našich zásielok je v Rakúsku, v Nemecku a vo Švajčiarsku klimaticky neutrálna. Pracujeme na tom aj v ostatných krajinách.

Áno, vidíte: sme idealisti s trvalo udržaťeľnými ideámi a vyrábame iba produkty, ktoré spĺňajú naše vysoké štandardy. Aj vaše štandardy sú nastavené tak vysoko?